
In een notendop (2-2)
PolitiekDoor Jan H. de Roij
Afscheid van Monique
Zowel op maandag- als dinsdagavond zat Monique van Deursen (VVD) de commissievergaderingen voor. Dat was de laatste keer, omdat deze commissies pas weer na de verkiezingen bijeenkomen en er dan nieuwe voorzitters worden gekozen. Bovendien staat zij op een onverkiesbare plaats op de VVD-lijst. Wie we wel terug zullen zien in de Raad is Annemarie Hofman. Zij staat hoog op de lijst van LW en voor haar was het de laatste keer voor de verkiezingen dat zij de Commissie Mens en Maatschappij mocht voorzitten.
Wonen met zorg
De gemeente heeft een beleidsnota opgesteld over wonen met zorg. Een van de uitgangspunten is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen met hulp uit hun netwerk, waarbij de gemeente ondersteunt. Doorstroming op de woningmarkt is daarbij essentieel. Dit betekent dat bij nieuwbouwprojecten rekening wordt gehouden met ‘wonen met zorg’. Ook wil de gemeente inzetten op versterken van de gemeenschapszin in buurten waardoor eenzaamheid en sociaal isolement worden voorkomen.
Tijdens de bespreking in de Commissie Mens en Maatschappij hadden met name Maria Bellekom (LW) en Marvin van der Nat (PvdA) een waslijst aan vragen en opmerkingen. Zo wezen zij erop dat ‘doorstroming’ alleen werkt als het betaalbaar is. Zijn een verhuiskostentegemoetkoming of ‘huurgewenning’ een optie? Ook miste men een financiële onderbouwing. Wethouder Ritske Bloemendaal vroeg om begrip door erop te wijzen dat deze nota een uiterst ingewikkelde exercitie was, waarbij alle belanghebbenden zijn betrokken. Tijdens de gemeenteraad van 24 februari zal de bespreking worden afgerond.
WMO
Wethouder Bloemendaal presenteerde in de Commissie Mens en Maatschappij een nieuwe verordening Maatschappelijke Ondersteuning die richtlijnen biedt voor inwoners en professionals om te bepalen wanneer er ondersteuning nodig is. Vanuit de PvdA (Marvin van der Nat) kwam forse kritiek op de verordening, die niet juridisch stevig genoeg zou zijn. Bovendien bracht hij een eindeloze lijst van opmerkingen, vragen en tekstuele fouten naar voren. Vanwege de onmogelijkheid om die allemaal in een commissievergadering te beantwoorden stelde de wethouder voor daar deze week schriftelijk op te reageren en dan volgende week een ambtelijke technische bijstandssessie te organiseren. Mochten daaruit amendementen voortvloeien dan kunnen die in de gemeenteraad van 24 februari worden ingebracht. De Commissie stemde in met deze originele procedure.
Geen gratis OV
Marvin van der Nat (PvdA) wees op het experiment van de provincie om mensen met een minimuminkomen gratis openbaar vervoer aan te bieden. Hij vond dat ook wel wat voor Wassenaar en vroeg zich af waarom onze gemeente niet meedoet. Volgens wethouder Bloemendaal maakt Wassenaar geen deel uit van het concessiegebied OV van de provincie. ‘Onze’ MRDH heeft zich niet aangesloten bij de proef en wacht de resultaten af. Hij liet zich er niet over uit of het een goed idee is voor Wassenaar.








