
Een besluitvaardige gemeenteraad
PolitiekEr stond veel op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van 4 juni. Desondanks verliep de avond soepeltjes en was men snel klaar. In aparte artikelen aandacht voor de besluitvorming over SKOW en het Burgerberaad. In dit artikel overige vermeldenswaardige zaken.
Door Jan H. de Roij
Vertrek Commissielid
René Beerepoot, commissielid van het CDA, heeft de Wassenaarse politiek verlaten. Hij is door zijn werkgever, het ministerie van Buitenlandse Zaken, uitgezonden naar Abu Dhabi al waar hij een regionale economische functie gaat vervullen. De partij is bezig een opvolger voor hem te vinden.
Fractievoorzitterswissel
Nicolás Pesman is de nieuwe fractievoorzitter van Hart voor Wassenaar. Henri Hendrickx blijft wel raadslid.
Sportvisie
Zonder debat heeft de gemeenteraad unaniem ingestemd met de startnotitie Sportvisie.
Economische visie
Ook bij dit onderwerp geen debat, maar wel stemverklaringen. Sonja Hibbert (GL) verwacht ook echt een visie. Charlotte Rogge (VVD) ziet als belangrijkste pijler van de economische visie een antwoord op het ruimtegebrek voor het bedrijfsleven.
Jeroen Gankema (LW) ziet het nut van een dergelijke visie niet in. Voor hem is het geldverspilling en heeft de inwoner van Wassenaar er niets aan. Nicolás Pesman (HvW) sprak over “inhoudsloze zinnen”. De startnotitie werd met alleen de stemmen van HvW en LW tegen aangenomen.
Fietsers Storm
In een motie stelde Hart voor Wassenaar de onveilige situatie voor fietsers op de kruising van de Storm van ‘s-Gravesandeweg met de Jagerslaan aan de orde. Tot voor kort hadden de fietsers daar voorrang en nu is dat het autoverkeer. De motie spreekt over een onveilige situatie en wil terug naar zoals het was. Een meerderheid van de gemeenteraad zag dat anders en de motie werd verworpen.
Valkenhorst
Nadat eerst de geheimhouding op de meeste processtukken voor het Wassenaars beroep bij de Raad van State tegen het bestemmingsplan Valkenhorst was opgeheven, kon Jeroen Gankema, fractievoorzitter van Lokaal Wassenaar, dit onderwerp agenderen. Hij merkte allereerst op dat de ‘geheimverklaring’ de controlerende taak van de gemeenteraad lastig heeft gemaakt. Ook vond hij de schriftelijke informatie zijdens het college na de zitting bij de Raad van State weinig inhoud hebben. Daarin werd hij bijgevallen door Sonja Hibbert (GL). De coalitiepartijen waren het daar niet mee eens. Henri van Smirren (PvdA) voelde zich niet gehinderd in zijn controlerende taken. Saskia Ettema (CDA) sprak over een “volledig proces” en Hans Mulder (VVD) wees op de Raadswerkgroep waar veel is besproken.
Gankema wees vervolgens op een ‘nota van uitgangspunten’ die door de gemeente Katwijk en het RVB in een besloten bijeenkomst in februari aan de gemeenteraad werd gepresenteerd. Daarover is nimmer gedebatteerd, merkte hij op. Volgens Mulder gaat het om een stuk met een “rare status”. De raad kan daar niets mee, want het is van een andere gemeente. In een reactie liet wethouder Wim Koetsier weten dat het een ‘werkdocument’ betreft waar trouwens ook ambtelijk Wassenaar bij betrokken was. Hij heeft dat aangeboden aan de Raad van State ten behoeve van de hoorzitting. De staatsraden zouden geconstateerd hebben dat de gemeentes er wel uit zullen komen, want “jullie zijn al zo ver.” Daarop reageerde de advocaat van Katwijk dat de gemeenteraad van Katwijk hierover gaat; met andere woorden de afspraken tussen beide colleges zijn niet relevant. Gankema was verbaasd daarover: “jullie hebben 1,5 jaar met college Katwijk gesproken en nou zegt dat college in de hoorzitting: daar gaan we niet over, dat is de Raad?” Koetsier kon niet ontkennen dat hij bijzonder teleurgesteld was door deze gang van zaken. Dat bleek ook uit zijn afgemeten antwoord op de vraag of er nog gesproken wordt met de buurtgemeente in afwachting van de uitspraak. “Als de wethouder van Katwijk belt, zullen we opnemen”, aldus Wim Koetsier.
