
Heel veel zon bij de viering van de FWO Ouderendag op Duinrell
AlgemeenAfgelopen vrijdag 4 oktober vierden wij, de Federatie van Wassenaarse Ouderenorganisaties, tezamen met meer dan honderd gasten en een aantal vrijwilligers de jaarlijkse Ouderendag. Dit keer op Duinrell. Het was prachtig weer. Voor veel ouderen was het jaren geleden dat ze op het park waren geweest!
Na koffie met wat lekkers in het restaurant werd iedereen in de theaterzaal verwelkomd door de FWO-voorzitter Rudolf van der Flier, die al gauw het woord gaf aan de gastheer van die dag, de heer Philip van Zuylen van Nijevelt. Deze vertelde uitgebreid en vol enthousiasme over de geschiedenis van het park, over zijn grootvader die aan het begin van de oorlog op een ongelukkige manier door een misverstand was doodgeschoten, over zijn grootmoeder, de dappere vrouw die met drie kinderen achterbleef en over zijn vader. Nu treden hij, zijn broer, en zelfs een zoon weer in hùn voetsporen. Sinds begin vijftiger jaren is het park gegroeid van kleine camping met een speeltuin en een skihelling tot het grote, mooie recreatiepark dat het nu is. Desondanks staat de familie Van Zuylen nog steeds midden in de Wassenaarse gemeenschap. Veel van de oudere aanwezigen hadden zelf banden met Duinrell. De heer Van Zuylen luisterde met grote interesse naar de herinneringen en verhalen die zij op hun beurt vertelden: “weet je nog dat gat in het hek…” Veel Wassenaarse kinderen kwamen zo zonder te betalen het park in.
Na de presentatie was het tijd voor iets heel anders: een toertje met de Duinrell Express en de vertoning van een film over hèt vervoermiddel dat lange tijd belangrijk is geweest voor Wassenaar: de gele tram van Den Haag CS naar Leiden en v.v.. Omdat niet alle belangstellenden tegelijk een ritje konden maken werden ze over verschillende groepen verdeeld. De achterblijvers konden dus kijken naar de film over het hele traject van de legendarische tram. Ook hier veel “oh ja’s” en “wat is er veel bijgekomen, en “ik weet nog dat ik met die tram naar de avondschool in Den Haag ging, d.w.z. als het slecht weer was, want anders ging ik met de fiets.” En zo waren dit allemaal feestjes van herkenning!
Tot slot van het evenement genoot iedereen van een heerlijke, “Hollandse” lunch in het restaurant van Vermaat/La Place met soep, broodje kroket en héél veel heerlijk belegde broodjes! Een laatste groep kon na de lunch nog met het treintje mee.
Het bestuur van de FWO bedankt de dames Gerda Meijer en Mariëtte Lunstra van de FWO Evenementen Commissie die zich geweldig hebben ingespannen om van deze dag een onvergetelijk uitje te maken. Veel dank ook aan de directie en medewerkers van Duinrell en Vermaat/La Place voor het meedenken over de programmering en de bijzonder gastvrije ontvangst en uitvoering aan deze dag. Geen moeite was te veel. Dank voor de assistentie van de vrijwilligers (o.a. van de Zonnebloem Wassenaar) en de sponsoring door Duinrell, Vermaat/La Place en Uitvaartzorg Omen.
Iedereen kan terugkijken op een zeer geslaagde viering in 2024. Óp naar de Ouderendag 2025 !

