Afbeelding

Het samenvoegen van twee kunstvormen

Cultuur

Is het mogelijk om een bestaand gedicht te laten ondersteunen door muziek en het op die manier ten gehore te brengen? In wezen is er niet zoveel verschil tussen gedichten en liedjes. De schrijfster Annie M.G. Schmidt vertelde dat wanneer ze een liedje ging schrijven ze de eerste regels op papier zette, die vervolgens naar de componist Harry Bannink stuurde.

Hij bedacht een melodie, stuurde die terug naar Annie en dan schreef ze de rest van het liedje met die melodie in haar hoofd. Rappers die zeer rap praten, zijn in staat om zelfs prozateksten met ondersteuning van het nodige lawaai ten gehore te brengen. Maar een bestaand gedicht samenvoegen met een bestaande melodie is andere koek. Dat is niet zo eenvoudig wil men het gedicht niet al te veel geweld aandoen.

The Little Titans kunnen dat. Mooie naam overigens. Little Titans is de Engelse titel van het verhaal Titiaantjes geschreven door de geniale schrijver Jan Hendrik Fredrik Grönloh (1882-1961) beter bekend onder zijn pseudoniem Nescio. Dit verhaal zet zich af tegen de (klein)burgerlijke normen en dat verwacht ik ook van The Little Titans.

Ze hebben gedichten van onder andere Jan Jacob Slauerhoff en Jules Deelder getoonzet op muziek van jazzmusici als Louis Armstrong en Chet Baker. Om de inwoners van ons dorp een plezier te doen, hebben ze ook enkele gedichten van de Poëzieroute Wassenaar meegenomen. Als voorbeeld het gedicht dat op een muurtje bij de Berkheistraat is aangebracht en dat begint met de regel: “Vier uur met je vader praten”. De gedichten worden uiteraard gezongen en ondersteund door een tenorsax, een trombone, een gitaar, een bas, een piano en een drumstel.

Dit alles vindt plaats op zaterdag 27 september van 15.00 uur tot 16.00 uur in de Bibliotheek Wassenaar. De toegang is gratis dus wat let u om hierbij aanwezig te zijn?

Carl Doeke Eisma

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties