Afbeelding

Een nieuwjaarsbijeenkomst voor iedereen

Algemeen

Deze week hebben we met burgemeester Leendert de Lange gesproken over de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente. Deze wordt gehouden op 7 januari van 17.00-19.00 uur in Raadhuis de Paauw. De bijeenkomst gaat uit van het gemeentebestuur. Dat is nadrukkelijk niet alleen het college van burgemeester en wethouders, maar ook de gemeenteraad. De bijeenkomst vormt de start voor het herdenken van 80 jaar vrijheid in 2025.

Door Ad Zopfi

Waar in het verleden de nieuwjaarsreceptie werd gekenmerkt door een lange rij, veel notabelen en ambassadeurs die ‘gewone’ Wassenaarders voorgingen, is dat sinds enkele jaren anders. Op deze nieuwjaarsbijeenkomst is iedereen welkom. Oud en jong, rijk en arm. Het is een gelegenheid om elkaar als Wassenaarders te ontmoeten en de beste wensen voor het nieuwe jaar uit te wisselen.

De burgemeester roept op om – als je komt – een introducé mee te nemen. Hij vindt het fijn als veel mensen kennis maken met het gemeentebestuur. Vooral zij die de weg naar de Paauw nog niet kennen. Ook maatschappelijk organisaties zijn welkom. Vorig jaar waren er kraampjes waar zij zich konden presenteren. Als op deze bijeenkomst voor alle Wassenaarders, vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties herkenbaar en aanspreekbaar zijn, net als het gemeentebestuur, kan dat bijdragen aan het gevoel dat we samen Wassenaar zijn, aldus de burgemeester. Tijdens de bijeenkomst verzorgen jongeren van het Adelbert college en een jonge pianist uit Oekraïne de muziek. Er worden ‘wereldhapjes’ uit zeven landen geserveerd, gemaakt en gepresenteerd door bewoners van AZC Duinrell. Dat past bij samen en gastvrij, het beeld dat het gemeentebestuur met deze bijeenkomst uitdraagt. Zoals hij in andere interviews heeft aangegeven wil Leendert de Lange als burgemeester Wassenaarders verbinden. In deze onzekere tijden is het goed om lokaal verbonden te zijn.

Het vieren van 80 jaar vrijheid in 2025 vraagt om bezinning, o.a. door de oorlog in Oekraïne. Democratie en vrijheid zijn minder vanzelfsprekend dan we de afgelopen decennia dachten. Daar moet je als gemeenschap wat voor over hebben. Dit is een thema dat de burgemeester ongetwijfeld zal benoemen tijdens de bijeenkomst.

80 jaar vrijheid vieren we in 2025 op 5 mei in Wassenaar op de Berkhei. Dat mag een groot feest worden. Minder feest maar wel gedenkwaardig is dat de Paauw in 2025 honderd jaar in gebruik is als bestuurscentrum voor Wassenaar. Het gebouw staat daarmee symbool voor bestuurlijke continuïteit en zelfstandigheid. Begin 2025 kan de gemeenteraad van Wassenaar dat onderstrepen door Leendert de Lange voor te dragen voor een nieuwe periode van zes jaar als burgemeester. Hij wil graag doorgaan.

De burgemeester benadrukt aan het slot van het gesprek nog maar een keer dat iedereen van harte welkom is op 7 januari. Vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties die tijdens de bijeenkomst zichtbaar aanwezig en aanspreekbaar willen zijn, roept hij op zich te melden bij Annelies Kooreman (akooreman@wassenaar.nl). Zij coördineert dit onderdeel.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties