
Haringparty onderstreept sterke band binnen ondernemersvereniging Voorschoten
ZakelijkDoor Loes Rietvelt
De jaarlijkse haringparty van de Ondernemersvereniging Voorschoten trok donderdagavond 25 juni veel ondernemers, partners en introducés naar het terras van Het Wapen van Voorschoten op de Voorstraat. Ondanks de zomerse temperaturen was de opkomst groot. Met verse haring, paling, zalm en voorzien van een goed gevuld glas was er volop gelegenheid om bij te praten en waren alle ingrediënten aanwezig voor een geslaagde netwerkbijeenkomst.
Voorzitter Cees Bijloos opende de avond met een kort welkomstwoord. Daarbij sprak hij zijn waardering uit voor de sponsoren die het jaarlijkse evenement financieel mogelijk maken. Ook stond hij stil bij de gemeentelijke begroting. Volgens Bijloos steekt de bijdrage van circa zes ton voor economische zaken schril af tegen andere uitgaven van de gemeente. Daarnaast gaf hij een vooruitblik op de activiteiten die de ondernemersvereniging later dit jaar organiseert. Volgens de voorzitter draait de vereniging niet alleen om zakendoen, maar vooral om verbinding. Daarom zijn ook partners van ondernemers van harte welkom bij bijeenkomsten. “Als vrouwen het goed met elkaar kunnen vinden, gaan de mannen zakendoen. En natuurlijk geldt dat ook andersom,” zegt hij met een glimlach.
Bijloos benadrukt dat ontmoetingen als deze belangrijk zijn om te horen wat er leeft binnen het lokale bedrijfsleven en in de gemeenschap. Over Voorschoten is hij onverminderd enthousiast. “Het is een fantastisch dorp: centraal gelegen, uitstekend bereikbaar en omringd door grote steden. Dat maakt het een unieke plek om te wonen en te ondernemen.”
De ondernemersvereniging telt momenteel 185 leden. Daaronder bevinden zich zowel grote als kleine bedrijven en zelfstandige ondernemers. Sommige leden hebben hun onderneming in Voorschoten gevestigd, terwijl anderen buiten het dorp actief zijn maar er wonen. Juist die diversiteit ziet Bijloos als een kracht. “Saamhorigheid en sociale cohesie zijn de kernwoorden van onze vereniging.”
Tijdens de bijeenkomst werd ook aandacht besteed aan de inzet van ambtelijk secretaris Bert Westra. Al jarenlang ondersteunt hij de vereniging achter de schermen en zorgt hij ervoor dat activiteiten soepel verlopen. Naast zijn werkzaamheden voor de ondernemers in Voorschoten vervult hij dezelfde rol voor de ondernemersvereniging in Wassenaar.
Met volop gesprekken, nieuwe contacten en een ontspannen sfeer bewees de haringparty opnieuw haar waarde als ontmoetingsplek voor ondernemend Voorschoten.








