
Kieviten troeven Terriërs af
SportIn de hockeywereld leven tal van dieren. Zo zijn er in Wassenaar natuurlijk Gazellen en Kieviten. Maar daarbuiten heb je Mezen, Reigers, Kraaien, Graspiepers, Meeuwen, Zwaluwen en Kikkers. En er zijn Terriërs, afkomstig uit het Noord-Hollandse Heiloo en afgelopen zondag tegenstander van Kieviten H30-1. Bij voorbaat een mooi affiche.
De voortekenen voor deze wedstrijd waren niet gunstig. Vorig seizoen werd twee keer verloren van de Terriërs en eerder dit seizoen had HGC tegen hen punten laten liggen. Een geduchte tegenstander dus. Bovendien waren de Kieviten maar met twaalf man en ontbrak een aantal belangrijke spelers. Mid-mid en aanvoerder Mathijs Campman verwelkomde afgelopen weekend een prachtige dochter en kon begrijpelijkerwijs niet meespelen. Komende zondag is hij er gelukkig gewoon weer bij. Maar vooral de afwezigheid van nestor en scorende laatste man Thomas Egelie, die voor het eerst in twee jaar een wedstrijd moest laten schieten, zorgde bij de rest van het team toch een beetje voor het gevoel alsof ze voor het eerst zonder ouders op vakantie gingen. Naar Heiloo in dit geval.
Onder een grijze wolkenhemel begon de wedstrijd met aftasten door beide teams. De Kieviten waren duidelijk nog op zoek naar het goede spel uit voorgaande wedstrijden. De Terriërs kwamen een aantal keer in de cirkel van de ploeg uit Wassenaar, zonder echt gevaarlijk te worden. Gaandeweg wisten de Kieviten meer kansen te creëren, en zoals zo vaak was het Olivier Vis die wist te scoren voor zijn ploeg. De 0-1 was tevens de ruststand. In het derde kwart maakten de Kieviten het verschil. Daarbij was het mooi om te zien dat de afwezigheid van Campman en Egelie moeiteloos werd opgevangen door de andere spelers. Op het middenveld controleerde Sander Kruikemeijer en tenniste Otto Kooy de 0-2 binnen. Ook achterin stond jeugdig talent op: Eric Idema zette als laatste man de lijnen uit en Bas Hazenbos scoorde op onnavolgbare wijze de 0-3. Tim Sluiter scoorde uit een strafcornervariant de 0-4. Ondanks deze comfortabele voorsprong werd het laatste kwart toch nog spannend. De Terriërs kwamen terug tot 2-4 en wisselden met vijf minuten te gaan hun keeper voor een extra veldspeler. Door gedisciplineerd verdedigen wisten de Kieviten echter stand te houden tot het laatste fluitsignaal.
Aanvoerder Olivier Vis was na afloop in zijn nopjes: ”Ja, wat kan ik hier nog aan toevoegen? Absoluut een verdiende overwinning en een mooie teamprestatie. Mooi om te zien dat we dit soort moeilijke wedstrijden ook gewoon kunnen winnen. Nu lekker Ajax kijken”.
Door deze overwinning stijgen de Kieviten nu naar een gedeelde derde plaats op de ranglijst. Aankomende zondag is de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop om 10.30 uur tegen Qui Vive.

