Rechts bovenaan: Kievitencoryfee Sander Kruikemeijer.
Rechts bovenaan: Kievitencoryfee Sander Kruikemeijer. Foto:

Kieviten H30-1 sprokkelt in herfstig Amsterdamse Bos drie punten bijeen

Algemeen

“Dit is een goed stel hoor!”. Deze geveugelde woorden van sportverslaggever Theo Reitsma kunnen zeker ook gezegd worden over de mannen van Kieviten H30-1. Het is een goede mix van jonge, minder jonge en echte veteranen. Van jongste aanwinst Thijs Sluiter tot nestor Thomas Egelie, die na elke training met een grijns op zijn gezicht nog een paar shuttles loopt.

Het is bovendien een goede mix van lokaal talent, Kievitencoryfeeën als Sander Kruikemeijer en Rutger Stuurman, en import-Wassenaarders, die hun hockeyopleiding hebben genoten bij clubs als Hattem, Gooische, Union en Oosterbeek. Ook qua ervaring gaat het alle kanten op: waar sommige spelers hun hele leven op hoog niveau hebben gehockeyd, hebben anderen hun studententijd doorgebracht in de kelders van de hockeycompetitie. Of ze hadden überhaupt nog nooit een stick aangeraakt voordat ze bij de veteranen van de Kieviten begonnen. En elke zondag slagen deze mannen er in om met elkaar een mooie pot hockey op de mat te leggen.

Afgelopen zondag was Pinoké de tegenstander in een winderig Amsterdamse Bos. Na een goede start van de competitie, waren de afgelopen twee wedstrijden voor de Kieviten verloren gegaan. Tijd dus voor aanvoerders Olivier Vis en Mathijs Campman om hun spelers voor aanvang van de wedstrijd op scherp te krijgen. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, met kansen over en weer. Pinoké kreeg een aantal strafcorners, die alle vakkundig onschadelijk werden gemaakt door de Kievitenverdediging. De Kieviten kregen ook kansen, maar wisten deze niet te benutten. Na een peptalk en een paar tactische omzettingen in de rust, zetten de Kieviten in de tweede helft een mooie aanval op over bijna tien schijven. 

Eindstation waren aanvoerders Campman en Vis, die met een prachtige combinatie hun team op 0-1 zetten. Lang konden de Kieviten niet genieten van hun voorsprong, want Pinoké scoorde snel daarna de gelijkmaker uit een strafcorner. Beide teams maakten zich op voor een spannende slotfase! En weer kwamen de Kieviten op voorsprong. Olivier Vis zette met een bekeken assist super sub Bart Kuiter alleen voor de keeper en liggend wist Bart met een mooie backhand te scoren. De laatste paar minuten zette Pinoké vol druk op het goal van de Kieviten, maar wist het niet meer te scoren. Eindstand 1-2 voor de ploeg uit Wassenaar! 

Aanvoerder Olivier Vis na afloop: ”Dit was echt een lekkere overwinning. Verdiend ook, want we hebben hard voor elkaar gewerkt vandaag. Nu is het van belang om deze lijn voort te zetten”. Na nog een gezellig drankje te hebben gedronken met de mannen van Pinoké, keerden de Kieviten met de drie punten in de tas van mascotte Willem terug naar Wassenaar. Een blik op de ranglijst leert dat de Kieviten keurig in het linker rijtje zijn terug te vinden op plaats vijf. Die andere ploeg uit Wassenaar, HGC, staat daar een aantal plaatsen onder.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties