
Zomerbijeenkomst SGW
MaatschappijDoor Ad Zopfi
Het bestuur van de Stichting Gehandicapten Wassenaar (SGW) heeft afgelopen vrijdag 3 juli, vrijwilligers, oud bestuursleden, raadsleden en wethouders uitgenodigd voor de jaarlijks zomerborrel. Een moment om terug en vooruit te blikken en mensen te bedanken. Naast oud-bestuursleden zoals Marjolein Roorda, Maas van der Feen waren oud wethouder Ronald Zoutendijk en de nieuwe wethouder Paut Struik aanwezig.
De voorzitter, Ida Spelt riep in herinnering dat de voorloper van de SGW, het Gehandicaptenplatform, al in 1979 is opgericht. Het huidige SGW is spreekbuis, belangenbehartiger en adviseur voor alle zaken in Wassenaar die mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking aangaan. Het uitgangspunt is persoonlijke autonomie, volledige participatie en toegankelijkheid zoals vastgelegd in het VN-verdrag Handicap uit 2016. Zij constateert dat Nederland achterloopt en dat er ook in Wassenaar nog veel te doen is. Een goede toegankelijkheid van de sporthal bij de Kievieten kostte bijvoorbeeld veel tijd en aandacht. Dat zou eigenlijk niet moeten bij zo’n nieuw project. Hiervoor geldt op z’n Cruyff’s “je ziet het pas als je het ziet” ofwel opdrachtgevers, architecten, projectleiders zien (te) vaak over het hoofd wat een goede toegankelijkheid belemmert. En wat in dat verband, vaak op eenvoudige wijze, te realiseren is als je er rekening mee houdt. De inzet van de SGW is hard nodig.
De afgelopen jaren is er dankzij de inzet van de SGW veel bereikt: strandrolstoelen en -rollator, drie openbare toegankelijke en zelfreinigende toiletten, aangepaste speeltuin Mansveltkade, de toegankelijksheidsprijs. Er is meegedacht over de inrichting van de openbare ruimte, sportvisie, gezondheidsbeleid. De SGW enquêteert op dit moment ondernemers in het centrum over de toegankelijkheid van het centrum en hun onderneming.
In de week van de toegankelijkheid, van 5 tot 11 oktober, organiseert de SGW weer de ‘rolstoeltour’. Enerzijds bedoeld om aandacht te vragen voor toegankelijkheid en anderzijds belemmeringen te tonen aan de (gemeente)bestuurders en ambtenaren.
Bij het bedanken van verschillende mensen, stond de voorzitter o.a. stil bij de samenwerking met de ambtelijke vertegenwoordiger, die helaas een andere portefeuille krijgt. Speciale dank ging uit naar Lions Wassenaar die met de scooterrally € 10.000 hebben opgehaald voor een uitje dat aan 25 mensen met een verstandelijke beperking wordt aangeboden. Foto: Anton Overklift.


