Afbeelding
Foto:

Aannemersbedrijf Gebr. Van der Holst krijgt de Toegankelijkheidsprijs 2024

Algemeen

Stichting Gehandicapten Wassenaar (SGW) heeft haar Toegankelijkheidsprijs voor 2024 uitgereikt aan de heer Berry van der Holst van Aannemersbedrijf Gebr. Van der Holst en Zn.

Op 8 oktober, tijdens de landelijke Week van de Toegankelijkheid, overhandigden Ida Spelt, voorzitter van SGW, en Jos O’Herne, secretaris, de wisselprijs aan Berry van der Holst voor zijn inzet bij het realiseren van de aanpassingen van de speeltuin aan de Dr. Mansveltkade. Deze speeltuin is mede dankzij de sponsoring en het creatief meedenken van zowel Berry van der Holst als zijn zoon Arjen een inclusieve speeltuin geworden, die speelplezier biedt ook voor mensen met een beperking. Voor de uitreiking van de prijs is gekozen voor een dag in de nationale Week van de Toegankelijkheid van 7 tot 13 oktober. De prijs bestaat uit een keramiek gemaakt door Diana Stijger en is in 2008 ter beschikking gesteld door Mieke van den Berg. SGW reikt de prijs uit aan een persoon, organisatie of instelling in Wassenaar die zich, naar de mening van SGW, op bijzondere wijze inzet voor mensen met een beperking.

Wat is toegankelijkheid?
Mensen met een beperking moeten – net als ieder ander – volledig en volwaardig kunnen meedoen aan de samenleving. Zij moeten gebruik kunnen maken van openbare gebouwen, de openbare weg, woningen, vervoer en het internet. De samenleving moet voldoen aan algemene toegankelijkheidseisen voor websites, winkels, evenementen en stemmen bij verkiezingen. Al bij het ontwerpen en het bouwen moet rekening gehouden worden met toegankelijkheid: maak het voor iedereen (design for all). Gelijkwaardig meedoen aan de samenleving is een mensenrecht dat is vastgelegd in het VN-verdrag Handicap.

We onderscheiden drie soorten toegankelijkheid: fysieke toegankelijkheid, digitale toegankelijkheid en sociale toegankelijkheid. Een van de grote uitdagingen van onze tijd is om het leven van mensen met een beperking zo optimaal mogelijk te maken. Het gaat namelijk niet om hoeveel procent je ziet of doet, maar om hoeveel procent je leeft. Dingen die ooit ingewikkeld waren zijn voor velen tegenwoordig heel simpel te vinden langs digitale weg. Maar digitale informatie is niet altijd bereikbaar voor iedereen. Ander voorbeeld….. Een ingang die niet herkenbaar is of het ontbreken van een duidelijke looproute is een dagelijkse werkelijkheid voor veel mensen met een beperking. Toegankelijkheid gaat erom dat iedereen, met of zonder beperking, de kans krijgt gebruik te maken van alle vormen van voorzieningen, informatie en dienstverlening.

In haar korte toespraak bij de uitreiking sprak Ida Spelt haar waardering uit voor het werk van en de goede samenwerking met Berry en Arjen van der Holst. U kunt een persoon, organisatie of instelling voordragen voor de volgende wisselprijs via de website: www.sgwassenaar.nl/contact.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties