
Vier het Leven ging met de bus uit!
CultuurOp dinsdag 16 juni jongstleden mocht stichting Vier het Leven met de Museum Plus Bus naar het Zuiderzee museum in Enkhuizen! Een bus vol met 33 gasten en 11 vrijwilligers uit de omgeving van Den Haag en Leiden, waarvan in totaal 12 uit Wassenaar!
Het was vroeg op want de meeste gasten werden al tussen half acht en acht uur thuis opgehaald en gebracht naar La Place in Zoeterwoude, waar de bus om 9:00 uur vertrok. Na een voorspoedige busrit en vaartocht kwamen we in het Zuiderzee museum aan. In het restaurant stond de koffie en de lunch al klaar. Enthousiaste gidsen leidden ons rond met prachtige verhalen uit de geschiedenis van het gebied rond de Zuiderzee. Voordat de boot ons weer naar de bus bracht, konden we nog een uur zelf rondlopen en/of souvenirs kopen. Uiteindelijk waren de meeste gasten rond zes uur weer thuis na een – mede door het zonnige weer - fantastische, maar vermoeiende dag! Dank aan alle spelers in de Vriendenloterij die de Museum Plus Bus mogelijk maakt.
Op zondag 7 juni was er ook al een super uitje met de bus: we gingen vanuit Nootdorp met de bus naar de middagvoorstelling van de musical Moulin Rouge in Utrecht. Ook daar was de verzorging uitstekend: ontvangst met koffie, in de pauze een drankje en bittergarnituur met nootjes. De medewerkers van het Beatrixtheater bezorgden ons een meer dan bijzondere ervaring. In de bus terug naar huis werden we nog getrakteerd op een broodje kroket, zodat we niet met een lege maag terugkeerden.
Beide evenementen zijn door de gasten erg gewaardeerd. Wilt u ook mee met een evenement van stichting Vier het Leven? Registreer u door te bellen naar ons landelijk nummer 035-5245156 (ma t/m vrij van 9:00-18:00 uur) of door op de website www.4hetleven.nl een formulier in te vullen. Doet u dit in de maand juni, dan ontvangt u in juli het nieuwe programmaboekje met de evenementen voor de maanden september t/m december 2026.
Tekst: Jeanne Taal-Ubachs. Foto: Gerco Stoffelsen








