Afbeelding
Foto: ingezonden

Laatste Knutselles Taalschool

Algemeen

Twee jaar geleden is er in Wassenaar een taalschool opgezet. Dit is gedaan mede naar aanleiding van het uitbreken van de oorlog in Oekraïne, hetgeen gepaard ging met veel vluchtelingen, voornamelijk moeders met kinderen. Maar ook andere vluchtelingen werden hier geplaatst omdat deze kinderen, in verband met taalachterstand, niet direct op Nederlandse scholen konden instromen. De taalschool werd ondergebracht in de oude Den Deylschool.

Deze school was deels afhankelijk van vrijwilligers en zo is Monique Pieterse al snel als vrijwilliger aangehaakt om op de maandagochtend knutsellessen te verzorgen, hetgeen ze samen met Christel Bouwman en Liesbeth Stok ging doen. Budget was wel een teer punt, maar gelukkig zijn veel Wassenaarders, Wassenaarse bedrijven en Rotary’s gul geweest met bijdragen. Zo kon men leuke spullen voor het knutselen kopen, maar ook cadeautjes voor een Sinterklaasviering en planten en kerstbomen om de lokalen aan te kleden. Uiteraard een heel mooi project, waardoor deze kinderen zich al snel thuis voelden in Wassenaar.

De knutsellessen werden in het Nederlands gegeven, maar uiteraard werden er ook allerlei andere lessen gegeven door fantastische leerkrachten, waardoor de kinderen de Nederlandse taal snel machtig werden en ook weer vertrouwen kregen in het bestaan, alhoewel dit zeker in het begin echt met handen en voeten plaatsvond. De medewerkers van de taalschool zagen de kinderen echter groeien, en dat is toch de mooiste beloning. Inmiddels is er een klas met kleuters en een klas met basisschoolleerlingen en zijn de eerste leerlingen uitgestroomd naar reguliere Wassenaarse basisscholen.

Maar afgelopen maandag was het tijd voor afscheid van de knutseljuffen Monique, Christel en Liesbeth, omdat de taalschool in haar huidige opzet op deze locatie niet zal kunnen voortbestaan. Als afscheid werd er met de kinderen een leuke bingo gespeeld, uiteraard met mooie prijzen. Dat de taalschool niet kan blijven op deze plek, is volledig te begrijpen. Wel is het belangrijk dat deze kinderen goed onderwijs blijven krijgen. Wij als knutseljuffen hopen dan ook dat er snel een mooie oplossing wordt gevonden. En mochten er in de toekomst nieuwe mogelijkheden komen, dan zijn wij uiteraard bereid om ons weer in te zetten voor dit prachtige initiatief.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties