Foto: Johan Hallo
Foto: Johan Hallo

Afscheid en jubilarissen bij Vrijwilligers Centrale Wassenaar

Algemeen

Vrijdag 20 mei was het dan eindelijk zover; het uitje voor alle consulenten, medewerkers, teamleiders enz. kon na twee vervelende coronajaren gelukkig doorgaan! Iedereen had er heel veel zin in en ’s morgens verzamelden ruim dertig personen zich in de mooie ruimte van de Vrijwilligers Centrale Wassenaar (VCW) aan de Van Heeckerenstraat. Daar was een kop koffie of thee met uiteraard iets lekkers. De stemming zat er meteen goed in en iedereen wilde al snel richting Leiden om in een van de twee boten te stappen. In auto’s werd er naar Leiden gereden en na een kleine wandeling met een heerlijk zonnetje kon iedereen in de boten plaatsnemen. Een schitterende tocht door Leiden met vele mooie uitzichten was gedurende 90 minuten varen echt de moeite waard. Daarna was het tijd voor een uitgebreide en smakelijke lunch. Helaas was een aantal personen verhinderd om er deze dag bij te zijn; hopelijk zijn zij er volgend jaar weer bij.

Door John Schrader

Aan het begin van de lunch sprak Leo Bellekom als voorzitter van de VCW alle aanwezigen toe. Eindelijk was het weer mogelijk om een uitje te organiseren; want na een moeilijke coronatijd draait ook de VCW weer op volle toeren. Alle activiteiten zijn weer gestart en onder leiding van Suzan en Jeanine zijn ook een aantal nieuwe activiteiten gestart zoals wandelen, fietsen en yoga. En dit alles al 39 jaar en dat betekent volgend jaar Feest met een 40-jarig bestaan van de VCW. Leo gaf ook aan op zoek te zijn naar nieuwe jonge medewerkers en ook als bestuurslid.
Hierna nam Jolande, de coördinator van de VCW, het woord over. Zij begon met het noemen van een aantal jubilarissen. Eva, Marian en Mariette zijn al tien jaar actief bij de VCW; in 2012 gestart bij de Theepot en nu nog immer heel actief bij de creaclub op dinsdag. Hier zijn iedere dinsdagmorgen ruim tien dames gezellig en creatief bezig onder het genot van een kopje koffie. Een bloemetje was hier zeker op zijn plaats. Daarna was Joke aan de beurt; al twintig jaar actief als bestuurslid en nu als coördinator van de vrijwilligerspassen. Tenslotte zelfs iemand met 25 jaar VCW achter haar naam: Mabel. Een trouwe medewerkster van de Vacaturebank en de langstzittende binnen de VCW.

Na deze jubilarissen waren vier personen aan de beurt die afscheid namen. Pleun als penningmeester en bestuurslid; in 2020 al gestopt vanwege een verhuizing naar Werkendam. Vervolgens Leo Kortekaas die in 2008 bij de VCW begon. Leo heeft voor de VCW bij de fietsenwerkplaats geholpen en daarna bij de klussendienst en in de tuintjes bij mensen. Leo is in 2021 gestopt na dertien jaar VCW.
Hierna was de beurt aan Bert Knoppert; veel werkzaamheden bij de fietsenwerkplaats (nog aan de Havenstraat) en in mei 2021 gestopt na 16 jaar, vanwege zijn gezondheid. Als laatste kwam Harm in de schijnwerpers te staan; DE man van de fietsenwerkplaats. Hoeveel Wassenaarders hebben Harm niet ontmoet bij de fietsen van de VCW. Hij was de drijvende kracht en moest eind 2021 helaas ook stoppen, na 24 jaar, vanwege problemen met zijn gezondheid. Ook al deze echte VCW-mensen kregen van Jolande een mooie bos bloemen met daarbij als dank een envelop.

Hierna kon de lunch verder worden genuttigd; het werd nog een gezellig samenzijn. Iedereen was blij elkaar te kunnen ontmoeten met daarbij veel mooie woorden; geslaagd was het zeker en voor herhaling vatbaar ook. Wie weet volgend jaar weer met dan nieuwe mensen erbij die ook actief zijn binnen de gezellige en enthousiaste club van de VCW.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties