
Het Tweede Promenadeconcert 18 juli: Ida Pelliccioli
CultuurDoor Bob Wielenga
Ida Pelliccioli heeft mijn hart gestolen met de buitengewone wijze waarop zij haar programmakeuze uitlegt: zij speelt op dit concert een reeks muziekstukken die zij “Introspections” heeft genoemd.
Zij begint met Sibelius, de Finse componist die in zijn muziek beïnvloed werd door Borodin, Grieg , Tchaikovsky en Debussy. Zijn Six impromptu’s vergen veel van de virtuositeit van de pianist en de hartstocht spat van het blad. Zij vervolgt haar recital met een Fantasia naar J.S. Bach van Busoni, de Italiaanse componist die veel werken van Bach, die voor orgel geschreven waren, heeft bewerkt voor de piano zo ook dit werk, oorspronkelijk bestaande uit drie orgelwerken, geschreven als een dialoog tussen vader en zoon. Vervolgens een compositie van Janacek, die in dit werk getiteld: “In the Mists” de gevoelige kant van zijn karakter toont. Daarna speelt zij de antieke dansen van Respighi, de Italiaanse componist die in dit werk het barokke idioom en zijn eigen opvatting van de muziek combineert. Ida besluit haar concert met een Menuet van Ravel dat hij componeerde toen hij pas 20 jaar oud was waarin duidelijk het barokke idioom te horen is. Ida is van Italiaans-Kroatische origine maar groeide op in Frankrijk. Haar multiculturele achtergrond uit zich in de keuze van haar repertoire: ze is een liefhebster van eigentijdse muziek en het samenwerken met de, meestal jonge, componisten ervan. Ze is zojuist teruggekeerd van een wereldreis waarin zij concerten gaf in Singapore, Australië en Japan. Het volgende concert vindt plaats op 25 juli waarin we kunnen luisteren naar het Os Sabiás Quartet met muziek van Bach tot Braziliaans.
Programma acht Promenadeconcerten in de Wassenaarse Dorpskerk, zaterdag om 16.00 uur:
11 juli: Flare Quartet – 18 juli: Ida Pelliccioli – 25 juli: Os Sabiás Quartet – 1 augustus: The Hague String Duo & Simon van Prooijen – 8 augustus: Joost Willemze – 15 augustus: Trio Van Biemen – 22 augustus: Artis Ensemble – 29 augustus: Trio Recréation








