
Klassieker Spoorloos in het Filmhuis van Wassenaar
AlgemeenVanaf 14 juni kun je in Filmhuis Wassenaar de beste thrillerfilm van Nederlandse bodem ooit gemaakt: Spoortloos (opnieuw) bekijken. Spoorloos is de verfilming van Het gouden ei geschreven door Tim Krabbé. Dit boek staat steevast op de leeslijst van heel veel scholieren en is al jaren het meest bekeken uittreksel van de Uittrekselbank.
De klassieker van George Sluizer is nu gerestaureerd in 2K en daarom (opnieuw) een zenuwslepend verhaal om te kijken. Een jonge vrouw (Johanna ter Steege) verdwijnt tijdens een vakantie naar Zuid-Frankrijk. Haar man blijft jarenlang obsessief naar haar zoeken. Stanley Kubrick noemde het “de angstwekkendste film die ik ooit heb gezien” – geen gering compliment van de maker van The Shining. Verontrustend, beklemmend en raadselachtig is deze psychologische thriller zeker. Nederlandse cinema om trots op te zijn.
Première met inleiding
Op vrijdag 14 juni om 20.00 uur is er een speciale premièreavond van de gerestaureerde film in Filmhuis Wassenaar. Voorafgaand geeft filmwetenschapper Gerlinda Heywegen een inleiding. Ze vertelt over het boek, over de kracht van de film en waarom de rol van Johanna ter Steege, al is hij nog zo klein, zo opmerkelijk was en is.
Tickets zijn nu al te koop: https://bit.ly/spoorloosobvw

