Afbeelding

Derde roman van schrijfster Jet Nijland uit Voorschoten verschijnt

Cultuur

Op 18 september aanstaande verschijnt alweer de derde historische roman van Jet Nijland: De zonnesteen. Dit keer speelt het verhaal zich af in Schotland. De boeken van Jet kenmerken zich door een flinke dosis romantiek, twee tijdlijnen en er staat een historische gebeurtenis centraal. Haar vorige boek Als de sterren fonkelen werd met veel lof ontvangen en recentelijk verscheen zelfs een tweede druk van de roman. Kan ze dit succes evenaren?

Jet: “Ik hoop het, maar het is elke keer opnieuw spannend als er een boek verschijnt. Dit verhaal heeft weer een compleet andere setting en is gebaseerd op een oud Schots volksverhaal. Ik heb enorm genoten van het schrijven en ben ook naar Schotland gegaan om historische feiten te checken en om sfeer te proeven.”

Waar haal je toch al die inspiratie vandaan, Jet? “Dat is lastig uit te leggen. Soms komt de inspiratie zelfs heel ongelegen omdat ik met een ander verhaal bezig ben. Verhaalideeën heb ik echt genoeg! Maar soms ben ik op een plek of lees ik iets wat me maar niet los laat. Bij het horen van dit verhaal, verteld door een gids tijdens een vakantie in Schotland, wist ik het meteen: dit gaat een boek worden. Het raakte me direct en het schrijven van het boek verliep ook heel vlot en soepel.”

Kunnen we nog meer van je verwachten? “Jazeker, ik schrijf op dit moment aan een serie. Maar eerst ga ik genieten van de release van De zonnesteen. Ik ga ook op tournee langs diverse boekhandels in heel Nederland om mijn lezers te ontmoeten en daar kijk ik enorm naar uit.

Op 25 september van 14.00-16.00 uur signeert Jet samen met vriendin Astrid Habraken, tevens schrijfster en woonachtig in Wassenaar, bij Boekhandel De Kler in Voorschoten. Zowel Jet als Astrid zijn bekend van de column “lokale schrijvers aan het woord” in deze krant. Een uitgelezen kans om ze te ontmoeten en hun boeken te laten signeren. Op 28 september van 14.00-16.00 uur is Jet voor een meet & greet bij Boekhandel Wagner in Sassenheim.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties