Afbeelding

Wat een feest! De 12de editie van de Bayer Vastgoed 15 van Wassenaar

Algemeen

Zondag 11 oktober werd Wassenaar overspoeld door sportieve energie en gezelligheid tijdens de 12e editie van De Bayer Vastgoed 15 van Wassenaar. Dit jaarlijkse hardloopevenement, inmiddels uitgegroeid tot een ware traditie, bracht het hele dorp in beweging. Ruim 900 hardlopers renden 15 of 7,5 kilometer door de Landgoederenroute, woonwijken en het centrum. Tientallen vrijwilligers bewaakten het parcours of hielpen op Blauw Zwart en honderden Wassenaarders stonden langs de route om aan te moedigen.

Om 14.30 gaf burgemeester Leendert de Lange het startschot, en vier minuten later waren alle lopers vertrokken. Op de kop van de Langstraat stond RockXpress in een wagen van Van Ede. Hier kwamen de lopers op hun terugweg opnieuw langs. Op het bordes van Raadhuis De Paauw speelde Excelsior opzwepende muziek en bij het Hertenhuisje kwam de Radetzky Mars uit de speakers. Langs het parcours zorgden klappende toeschouwers en op volle kracht spelende stereo’s voor een fantastische sfeer. De laatste meters door de gezellige Langstraat en het Oostdorp waren zwaar, maar onvergetelijk. Heel veel stralende gezichten bij de finishlijn!

De organisatie wil alle vrijwilligers die dit evenement jaarlijks mogelijk maakt heel hartelijk bedanken voor hun inzet. En ook de vele Wassenaarse sponsors zijn onmisbaar bij een evenement als dit. Komende maanden worden zij op de social media kanalen van De 15 nog uitgebreid bedankt en voor het voetlicht gebracht.

Bij De 15 is iedere finisher een winnaar. Maar Koen Kuipers zette een verbluffende prestatie neer door de 15 kilometer af te leggen in een indrukwekkende tijd van 47 minuten en 31 seconden. Op de 7,5 kilometer was het Emanuel Kazimierczak met een razendsnelle 28 minuten en 21 seconden. Bij de dames schitterde Imane Belkadi als snelste op de 15 met een tijd van 55 minuten en 9 seconden. Op de 7,5 kilometer zette Annelot Veninga een tijd neer van 36 minuten en 47 seconden.

Een speciale vermelding is voor Wouter den Hollander. Tussen 2014 tot 2019 eindigde hij 3 maal als 2de, en kreeg de “Joop Zoetemelk beker”. Dit jaar werd hij gediskwalificeerd omdat hij een verkeerde afslag nam. Spontaan werd de “Sven Kramer cup” in het leven geroepen.

Na de prijsuitreiking werd nog vrolijk nagepraat. De live saxofoonmuziek zorgde voor een ontspannen sfeer, terwijl de stapel stenen voor goede doelen De Stille Kracht en Stichting Jade bleef groeien. Hoofdsponsor Boris Bayer topte de opbrengst voor beide doelen met 50% op, waarmee totaal € 10.000,- naar de goede doelen stroomt.

De Bayer Vastgoed 15 van Wassenaar bewees opnieuw waarom het zo een geliefd sportevenementen in de regio is. De sfeer, het enthousiasme en de verbondenheid waren voelbaar in elke stap, elke lach en elke aanmoediging. Wassenaar kan met trots terugkijken op een succesvolle 12e editie – en de harten van velen zijn al klaar voor de 13de editie op 10 oktober 2027!

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties