Afbeelding

Debuut van Voorschotense auteur Emmelien Smit

Algemeen

Deze week verscheen het mooie prentenboek: Aurelia en de stormwolk. Het debuut van auteur Emmelien Smit, geboren in Voorschoten. De Spaanse Mariona Cabassa verzorgde de fantasierijke illustraties.

‘Een liefdevol verhaal dat jonge kinderen laat zien dat ook gedachten en gevoelens komen en gaan, net als wolken aan een heldere hemel.’

Aurelia is in het bos en wil net wat leuks gaan doen, als het mooie weer omslaat. Een grote, grijze wolk komt aandrijven en Aurelia zet het op een rennen. Maar hoe hard ze ook rent, de stormwolk komt steeds dichterbij en harde windvlagen blazen haar bijna omver. Ze krijgt hulp van een kraanvogel die haar meeneemt in de lucht. Daar leert Aurelia dat wolken komen en gaan, en dat de lucht daarboven altijd blauw is. Zou de stormwolk ook wegdrijven?

De bontgekleurde illustraties van Mariona Cabassa versterken de avontuurlijke sfeer. Zowel de tekst als de illustraties prikkelen de fantasie en verwondering die kinderen van nature hebben.

Emmelien Smit werkte jarenlang als communicatieprofessional, tot ze een burn-out kreeg. Ze zocht rust in de natuur en kwam erachter dat Moeder Aarde ons waardevolle levenslessen kan bijbrengen. Dit gaf haar inspiratie kinderverhalen te schrijven waarin ze alle metaforen uit de natuur kwijt kan die ze graag aan de opgroeiende kinderen van nu wil doorgeven. De inzichten die ze als gecertificeerd yogadocent opdoet, neemt ze mee in het schrijven van haar kinderverhalen. Aurelia en de stormwolk is haar debuut.

Mariona Cabassa studeerde illustratie aan de Escola Massana in Barcelona en volgde een postdoctorale opleiding in illustratie en gravure aan de E´cole des Arts De´coratifs in Straatsburg. Ze werkt al twintig jaar als illustrator in de uitgeverij -, pers- en reclamesector. Mariona geeft les op verschillende kunst-enontwerpscholen en universiteiten in Barcelona. Als illustrator werkt ze voor twee illustratiebureaus, in Barcelona en New York.

ISBN: 978 94 93301 78 8. Prijs: € 15,99. Omslag: Mariona Cabassa en Erik Thé. Leeftijdscategorie: 5+.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties