Afbeelding

Licht, sfeer en vakmanschap: Light Design viert jubileum in nieuw sfeervol pand

Door Loes Rietvelt

Tussen de stoffen, lampvoeten en handgemaakte kappen voelt de winkel van Light Design eerder als een warm woonhuis dan als een interieurwinkel. Voor eigenaresse Yvonne van Loenen is dat precies de bedoeling. Het Wassenaarse familiebedrijf verhuisde vorig jaar naar een ruim nieuw pand aan de Langstraat 24-26 en viert dit jaar op 20 mei haar 45-jarig jubileum.

Wie de zaak binnenstapt, wordt direct omringd door warmte en sfeer. Overal staan en hangen lampen in verschillende stijlen en formaten, gecombineerd met spiegels, ‘kleinmeubels’, vazen, kussens en andere woonaccessoires. Via openslaande deuren loopt de winkel zelfs door naar een sfeervolle tuin met zitjes. “Mensen krijgen hier veel meer een idee van hoe verlichting thuis kan uitpakken,” vertelt Yvonne. “Alles komt hier beter tot zijn recht.” Hoewel Light Design vaak met klassieke verlichting wordt geassocieerd, draait het volgens de sympathieke Yvonne vooral om gezelligheid en karakter. “We zijn niet alleen klassiek. Het gaat ons ook om warmte en sfeer.” Die persoonlijke benadering blijkt ook uit het interieuradvies dat het bedrijf aanbiedt. Yvonne komt regelmatig bij klanten thuis in Wassenaar en omgeving om mee te denken over verlichting en inrichting. Klanten kunnen ook foto’s meenemen naar de winkel. Het familiebedrijf onderscheidt zich doordat vrijwel alles zelf wordt gemaakt. Lampenkappen worden door de eigenaresse en haar twee trouwe medewerkers volledig met de hand vervaardigd, van stof, behang of zelfs geborduurde materialen. Klanten kiezen samen met het atelier uit talloze stalen en stoffen. Ook oude lampen worden gerepareerd of aangepast. “We verkopen zelden nee,” zegt Yvonne lachend. “Eigenlijk kan alles.” Naast verlichting voor binnen biedt Light Design ook sfeervolle tuinverlichting. Daarvoor werkt het bedrijf samen met een Engels merk dat zowel klassieke als moderne buitenlampen levert. Volgens Yvonne draait ook buitenverlichting vooral om warmte en uitstraling.

De liefde voor het vak kreeg ze van huis uit mee. Haar moeder maakte lampenkappen en haar vader werkte al in de verlichting. Vader van Loenen wilde graag voor zichzelf beginnen en zo begonnen vader en dochter, Yvonne kwam net van de schoolbanken, ooit een atelier aan de Windlustweg. “De lampenkappen werden op zolder gemaakt.” Later verhuisde de zaak naar de Van Hogendorpstraat en vorig jaar volgde de verhuizing naar een derde locatie in Wassenaar. Door de jaren heen bouwde Light Design een bijzondere klantenkring op. Zo maakte het bedrijf jarenlang lampenkappen voor ambassades en komen de klanten zelfs van ver over de landsgrenzen bij Light Design.

Ondanks veranderingen in trends is Light Design trouw gebleven aan de eigen stijl. “Wij houden van warme verlichting en echt sfeervol licht,” vertelt Yvonne. “Dat gevoel willen we mensen meegeven als ze hier binnenkomen.”De officiële opening van het nieuwe pand vond plaats op 20 november vorig jaar met een feestelijke receptie. Light Design is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.

Light Design van Loenen
Langstraat 24-26

2242 KM Wassenaar
info@lightdesignvanloenen.nl
Tel. 070 511 18 98

Afbeelding
Afbeelding