Afbeelding

Oecumenisch Avondgebed 4 mei Goede Herderkerk

Voorafgaand aan de plechtigheid op de Schouwweg organiseert de Raad van Kerken jaarlijks het een oecumenisch Avondgebed. In deze korte viering staan we stil bij de betekenis van 4 en 5 mei.

We gedenken de vele slachtoffers van oorlog en geweld, in de eerste plaats toen, maar onze gedachten gaan ook naar nu. Het Avondgebed vormt een mooi moment van verstilling en bezinning voorafgaand aan de dodenherdenking om 20.00 uur. In het Avondgebed klinkt veel muziek. o.l.v. Anneke Huitink worden vier delen uit   “Music for the Funeral of Queen Mary” van Henry Purcell gezongen.

Daarnaast is er een korte overweging en gebed. De dienst wordt geleid door Sjoerd Zuidersma (pastoraal werker, RKK) en ds. Evert-Jan de Wijer (PKN)

Het Avondgebed begint om 19.00 uur en eindigt om 19.30. Daarmee is er aansluitend gelegenheid om naar de herdenking aan de Schouwweg te gaan. Het avondgebed vindt plaats in de Goede Herderkerk Stoeplaan 4. De toegang is vrij.