
Zorgen over sporthal De Kieviten
Het wil rond de bouw van de sporthal op het terrein van De Kieviten in Wassenaar maar niet vlotten. In augustus 2022 had deze klaar moeten zijn, werd daarop uitgesteld naar de eerste helft van 2023 en nu zou 1 oktober de officiƫle openingsdatum zijn.
Meerdere bronnen melden dat dat een lastige, zo niet onmogelijke opgave gaat worden. De planning staat onder druk vanwege budgetoverschrijdingen en de maximale capaciteit van het stroomnet. Zo heeft de gemeente te maken met netbeheerder Liander, die de kabels en leidingen aanlegt en het energienetwerk beheert. Liander liet al weten dat zij de gewenste aansluitingen volgens haar eigen planning pas in december 2024 kan realiseren.
De competitieschema's van de sportverenigingen liggen al klaar voor de sporthal, maar de vraag blijft of er ook daadwerkelijk gespeeld gaat worden deze winter. Vorig jaar moesten de Wassenaarse jeugdhockeyers bijvoorbeeld al uitwijken naar Leidschendam om daar hun thuiswedstrijden te spelen.